top of page

KTÓRE POMIESZCZENIA W DOMU SĄ NAJWAŻNIEJSZE?

Dom to nasza oaza. To właśnie w domu odpoczywamy po pracy, spotykamy się z bliskimi, wychowujemy dzieci. To tutaj po prostu czujemy się bezpiecznie. Żeby nasz dom spełniał te funkcje musi być dobrze zaprojektowany. A „dobrze” oznacza przede wszystkim, aby codziennie odpowiadał on naszym realny, nie wmówionym potrzebom. Dlatego postawiliśmy sobie pytanie – które części domu są najważniejsze, gdzie spędzamy najwięcej czasu i na które strefy powinniśmy położyć największy nacisk, aby czuć się dobrze?

W 2016 roku przeprowadzono badanie wśród polskich internautów [1] i wprost rozstrzygnięto, w których pomieszczeniach spędzamy najwięcej czasu. To o tyle istotne, że na temat istotności, wielkości i ilości narasta często wiele fałszywych mitów.

Tymczasem liderem pod względem ilości spędzanego czasu jest zdecydowanie salon (41% badanych) – to bez wątpienia tutaj znajduje się centrum naszej wymarzonej oazy. Co ważne na drugim miejscu znalazła się kuchnia (28%), która częstokroć stanowi pomieszczenie sąsiadujące lub jest połączona w sposób otwarty z salonem. Nadmienić należy, że kobiety dużo częściej wskazywały to pomieszczenie niż mężczyźni (39% w porównaniu do 16%). Dopiero co dziesiąty Polak jako najchętniej odwiedzane pomieszczenie wskazał sypialnię.

DOBRZE ZAPROJEKTOWANA PRZESTRZEŃ

Jak pokazuje powyższe badanie, zarówno salon jak i kuchnia to pomieszczenia, w którym spędzamy dużo czasu w ciągu dnia. Dlatego wychodzimy z założenia, że aby czuć się dobrze w swoim domu musimy mieć przestrzeń, światło dzienne i możliwość swobodnego ulokowania sprzętu i mebli, z których będziemy intensywnie korzystać. W konsekwencji należy to miejsce zaprojektować w sposób jak najbardziej funkcjonalny, ale też dający przyjemność z codziennego użytkowania.

W naszych projektach salon z kuchnią to absolutne centrum. Stanowią strefę kluczową dla dobrego mikroklimatu w domu, a tym samym muszą cieszyć nas w codziennym, powtarzalnym kontakcie. Doskonale wiemy, że aby uzyskać ten efekt, należy zadbać o jego odpowiedni rozmiar, wysokość i ilość światła. Warto więc zwrócić uwagę na metraż, wysokość pomieszczeń czy ilość przeszkleń w salonie i kuchni. W naszych projektach w Optima Home stawiamy na optymalny wybór – nasze aranżacje odpowiadają realnym potrzebom i potwierdzonym w badaniach faktom. Zwracamy też uwagę na kształt, ustawność i wielkość kuchni, która w naszych budynkach jest funkcjonalna i dobrze skomunikowana. Często towarzyszą jej też pomieszczenia towarzyszące jak schowki lub spiżarnia.

KOMFORT UŻYTKOWANIA NA LATA

Jako Deweloper budujący optymalnie chcemy, aby nasi nabywcy dobrze czuli się we własnych domach i wiedzieli, że kupują koncepcje, które sprawdzą się potem w użytkowaniu. Nasze projekty są ponadczasowe, odznaczają się wykorzystaniem każdego metra kwadratowego, redukcją skosów, które ograniczają przestrzeń.

Domy na naszych osiedlach posiadają jasno oddzieloną strefę dzienną i strefę nocną. Sypialnie są ustawne, doświetlone, ale nie przesadnie duże. Wszystko to sprawia, że nasze projekty są chętnie wybierane przez osoby, które znają swoje oczekiwania, wybierają optymalnie i cenią sobie komfort i spokój na lata.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lub zostaw kontakt, a poinformujemy Cię o naszej kolejnej inwestycji.

[1] Ogólnopolskie badanie ilościowe realizowane techniką CAWI - przeprowadzone wśród  członków społeczności badawczej Zymetrii. Realizacja badania: 04.02.2016 – 07.02.2016 r. Polacy w wieku 25-50 lat, N=370

Formularz kontaktowy

Dziękujemy za wiadomość.

Odpiszemy najszybciej jak to możliwe.

Siedziba

Optima Home Sp. z o.o.

Optima Developer Sp. z o.o.

Aleja Wilanowska 214/100

02-765 Warszawa

biuro@mojaoptima.pl

Tel: 882 552 884

Skontaktuj się z nami

882 552 884

bottom of page